in

Endometrióza je nemoc (nejen) pracujících žen. S tímto jste se možná setkali i vy. Toto musí vědět opravdu každá žena!


V zákulisí tato nemoc dostala pojmenování “nemoc pracujících žen”. Většina lékařů má teorii, že výskyt endometriózy je úzce spojen s namáhaným životním stylem a neustálým stresem.

Samozřejmě, stres je jedním z hlavních faktorů vývoje této nemoci, ale není to jediná příčina nástupu onemocnění.

Co je endometrióza a jak se dostat z nepříjemných symptomů

Pokud to vezmeme jednoduše, endometrióza je tkáň ze děložní sliznice, která roste na nesprávném místě. U zdravých žen se během menstruace tato tkáň dostává z těla přirozenou cestou. Naopak, ženám s touto chorobou migrují buňky sliznice z dělohy do různých částí těla.

Jejich útočištěm mohou být: střeva, močový měchýř, vaječníky, vnější povrch dělohy a nejen to. V průběhu času vysídlené buňky tvoří jizvy a srůsty, které reagují na menstruaci tak, jak děloha. Přijímaním signálů těla se tkáň na určitém místě uloží a každý měsíc vypouští.

Na rozdíl od běžného menstruačního výtoku, tyto buňky spadají do pasti mezi tkáněmi a vyvolávají výskyt zánětlivých procesů. V důsledku toho mohou ženy projevovat následující příznaky …

Symptomy endometriózy

  1. Bolesti a křeče před a během menstruace
  2. Bolesti při pohlavním styku
  3. Bolesti při vyprazdňování střev
  4. Rychlá únava
  5. Bolesti při močení
  6. Zhoršená hladina estrogenu
  7. Různé žaludeční problémy

Klasická medicína nabízí ženám standardní léčbu endometriózy pomocí laserového odstranění srůstů a hormonální léčbu, která zastavuje menstruaci a akumulaci endometriálních buněk mimo dělohu.

Novodobá léčba

Existují však i nové způsoby léčby, které primárně bojují s hlavní příčinou nemoci. Lékaři integrované medicíny se domnívají, že pokud se normalizuje hladina progesteronu a estrogenu, můžete se zbavit mnoha nepříjemných symptomů a zmenšit objem endometriální tkáně.

V souvislosti s tím lékaři často předepisují svým pacientkám krém s přírodním progesteronem. Mnoho žen už zkusilo tento lék a zaznamenali účinnost metody léčby integrální medicíny.

Přejeme našim čtenářkám dobré zdraví a silný imunitní systém! Nezapomeňte říct o této metodě léčby i svým přátelům, možná jim pomůžete vyrovnat se s vážnou nemocí.

Co si myslíte?

0 points
Upvote Downvote

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Načítání...

0

Komentáře

Tato žena si každý den stlačila ucho kolíčkem na prádlo. Když zjistíte proč, budete to dělat také!

7-denní dieta, která se stává po celém světě velmi populární. Může ji podstoupit opravdu každý, vyzkoušte jí i vy!