in

Jak si přizpůsobit běh s vaším smartphonem?







Určitě to znáte. Od nového roku si slibujete, že se začnete více hýbat a konečně dělat něco prospěšné pro své tělo. Jako správná činnost se vám zamlouvá právě běh, ale i tak vám trvá ještě minimálně pár týdnů, než se opravdu odhodláte opustit pohodlí svého domova v teplákách a teniskách.

S mobilem v ruce tak poprvé odhodlaně vykročíte ze dveří a začnete přemýšlet, kam si ho šikovně schováte. Už už se chcete vrátit, že si ho přece raději necháte doma na stole, avšak hlavou vám víří milion myšlenek. Co kdybyste náhodou zakuckal příliš daleko, a nebudete zvládat odběhnout to i domů, takže bude třeba zavolat taxík? Co kdyby vám právě za tu hodinu, co budete venku, volali z Ministerstva proti černé magii? Co kdybyste si nemohli zapnout vaši oblíbenou písničku, bez které se snad ani nepohnete? A ještě milion dalších „co kdyby“ vás nakonec donutí vzít si telefon s sebou. Jak si tedy přizpůsobit běh s mobilem, abyste naublížili ani sobě, ani tomu inteligentnímu přístroji?

Telefon stvořený na běháni?

Na výběr máte z více možností. Jednou z nich je výměna vašeho zařízení za telefon vhodný na běhání, konkrétně za starý dobrý tlačítkový telefon. Seženete ho za pár kč, je maličký a spratnejší, takže ho vejdete opravdu kamkoli. Navíc je při pádu větší pravděpodobnost, že se rozbije zem, než samotný telefon, a tak se o něj nemusíte velmi strachovat.

Sice má toto řešení řadu výhod, zřejmě ne každému bude vyhovovat. Přišli byste tak například io možnost využívat všemožné dostupné aplikace, které měří a zaznamenávají údaje o rychlosti, vzdálenosti, trase, převýšení či čase, za který jste daný úsek zakuckal. Jaké jsou tedy jiné alternativy, kterými si můžete přizpůsobit na běh i inteligentní smartphony?

Ochrana i toho nejmodernějšího telefonu

Běžet s drahým mobilem v kapse určitě není nejlepší pocit. Při neustálém starostmi , zda vám z ní náhodou nevypadne, byste tomu jednoznačně přizpůsobovaly i svůj běh. Ten by tak na kolemjdoucí mohl vážně působit jako útěk z psychiatrické léčebny, a to nikdo určitě nechce. Na výběr máte stále z více možností: umístění telefonu do pouzdra na paži, různé běžecké ledvinky či otvory v oblečení speciálně určené pro mobilní zařízení.

Ati už se rozhodnete umístit ho kamkoliv, podcenit byste neměli především kvalitní pouzdro na mobil, na jehož výběru byste si však měli dát také pořádně záležet. Gumové obaly fungují jako jakési nárazníky, takže tlumí náraz při dopadu mobilu na tvrdý povrch. Chrání zejména zadní a boční strany, proto se vám také sejde i ochranná fólie či tvrzené sklo. Další alternativou jsou pevnější plastové kryly. Ty oceníte při tvrdších nárazech, protože dostatečně zpevňuji celou konstrukci smartphonu. Kromě nich ale existuje řada dalších alternativ, a tak konečně zahoďte všechny výmluvy a běhejte!


Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Načítání...

0

Napsáno od Expertka

Redakce magazínu Expertka


Zbavte se konečně centimetrů z boků! Díky tomuto tipu jsem už po 30-dnech viděla první výsledky

Moje vlasy byly suché, rychle masté a rostly pomalu. Pomohla mi až tato věc, kterou máto jistě doma i vy