in ,

Tato žena si každý den stlačila ucho kolíčkem na prádlo. Když zjistíte proč, budete to dělat také!


Věděli jste, co se stane, když si skřípnete ucho kolíčkem na prádlo? Podle reflexologie mačkání určitých bodů na těle dokáže léčit bolesti a potíže v úplně jiných částech těla

Tato oblast alternativní medicíny v posledních letech získává na popularitě, protože dosahuje pozoruhodné výsledky. Ucho je velmi zajímavým místem pro reflexologii. Obsahuje totiž mnoho nervových zakončení a jeho stimulace dokáže pomoci s velkým množstvím zdravotních problémů.

Používání kolíčku na prádlo je praktické, protože stlačuje body z obou stran. Kromě toho kolíček pracuje sám, aniž byste museli delší dobu body mačkat prsty nebo nehty. Je to překvapující, ale opravdu to funguje.

Akupresurní body

Ucho má 6 akupresurních bodů, které jsou spojeny s ostatními částmi těla a po jejich stlačení dělají opravdu pozoruhodné věci. Zde je podrobný popis uvedených bodů, včetně obrázku, který ukazuje jejich přesnou polohu.

Reflexologie ucha

Bod č.1 – Záda a ramena

Když stisknete horní část ucha, vyřešíte tím bolesti zad a ramen. Přiložte si kolíček na dané místo na 60 sekund. Dělejte to pravidelně několikrát za den a časem by měly zmírnit vaše bolesti zad.

Bod č.2 – Vnitřní orgány

Tento bod je spojen s vašimi orgány v břišní dutine, Jestliže pociťujete nepohodlí v této části těla, aplikujte si několikrát za den na toto místo kolíček. V případě, že bolesti nepovolí, vyhledejte pro jistotu lékaře.

Bod č.3 – Klouby

Tento bod je zase spojen s vašimi klouby. Pokud míváte bolesti zápěstí, kloubů prstů na rukou či nohou, kotníků, kolen nebo kyčelního kloubu, přikládejte si kolíček na uvedený bod.

Ke zlepšení by mělo dojít jak u akutních, tak při chronických bolestech. Ty si však budou vyžadovat dlouhodobější aplikaci.

Bod č.4 – Nosní dutiny a hrdlo

Akupresurní bod ve spodní části ucha je spojen s nosními dutinami a hrdlem. Pokud vás trápí infekce dutin nebo bolavé hrdlo, přiložte si kolíček na tento bod. Funguje to opravdu výborně.

Bod č.5 – Trávení

Trávicí potíže vyřešíte stisknutím bodu těsně nad ušním bříškem. V případě špatného trávení, nadýmání či zácpy, by se vaše problémy měli brzy vyřešit. Stimulace tohoto bodu se může používat i jako prevence zmíněných obtíží.

Bod č.6 – Hlava a srdce

Dva nejdůležitější tělesné orgány jsou spojeny s bodem nacházejícím se na bříšku ucha. Jeho stimulace pomáhá s bolestmi hlavy a menším kardiovaskulárním onemocněním. Jednoduše si uvedený bod pravidelně masírujte prsty nebo na něj přiložte kolíček.

Co si myslíte?

1 point
Upvote Downvote

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Načítání...

0

Komentáře

Nepřekonaný nápoj na pročištění jater a shození pár kilo již po 3 dnech!

Endometrióza je nemoc (nejen) pracujících žen. S tímto jste se možná setkali i vy. Toto musí vědět opravdu každá žena!