in ,

Zázrak jménem rakytník. Při těchto obtížích vám určitě pomůže!


V přírodě máme mnoho vzácných rostlin a bylin, o kterých ani nevíme. Jeden z takových je i zázrak jménem rakytník řešetlákový, který vás překvapí s jeho účinky. 

Rakytník  obsahuje 25-krát více vitamínu C než citron a jiné citrusové ovoce. To znamená, že už jen při snědení pár bobulí tohoto zázraku, přijmete doporučenou denní dávku tohoto vitamínu. Tento fakt potvrzují i lékaři, který doporučují rakytník konzumovat.

Chuť  rakytníku  je  kyselotrpká,  a to vás může odrazovat od jeho konzumace. Právě proto je lepším způsobem přijímat bobule ve formě jednotlivých produktů jako jsou sirupy či různé stoprocentní hroznové mošty s rakytníkem.

Rakytník  také obsahuje  vápník  a  hořčík.  Šťáva z jeho plodů pomáhá stimulovat sliznici žaludku. Rovněž podporuje tvorbu žaludečního hlenu a reguluje vylučování žaludeční kyseliny.

Dalším vzácným produktem z rakytníku je olej. Ten se vyrábí po vylisování šťávy, kdy se slupky a semínka vysuší a zabalí do čajových sáčků. Za studena se ze semínek lisuje stoprocentní bioolej. Tento olej je velmi vzácný, protože ročně se vyrobí maximálně 40 litrů.

“Rakytníkový olej je i antibakteriální. Ničí zlatého stafylokoka, hemolytického streptokoka a další mikroorganismy. Klinické studie ukázaly, že podávání rakytníkového oleje výrazně zpomaluje růst helikobaktera a vede k celkovému odstranění zánětu sliznice žaludku. Vědecké výzkumy také prokázaly, že olej má i antivirové účinky, především proti chřipce, herpesu simplex či adenovirem. Výrazně stimuluje slizniční imunitu, ”   vysvětluje lékařka Mrázová.

Co si myslíte?

0 points
Upvote Downvote

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Načítání...

0

Komentáře

Povahu a typ člověka odhalíte přímo z obličeje. Naučíme vás to!

Jak snadno udělat domácí česnekové koření bez chemie? Potřebujete jen 3 hlavičky česneku!