in ,

Jak snadno udělat domácí česnekové koření bez chemie? Potřebujete jen 3 hlavičky česneku!


Česnekový prášek – univerzální pomocník do každé kuchyně! Dodává pokrmu lákavou chuť, zatímco váš dech bude vždy svěží. Vzhledem k dobré rozpustnosti je ideální pro přípravu omáček nebo marinád. Je vhodný i do prvních a druhých chodů, teplých salátů, toastů, zeleninových polévek a omelety.

 

Kromě své česnekové chuti v sobě zanechává všechny prospěšné vlastnosti čerstvého česneku. Má preventivní účinky při kardiovaskulárních onemocněních, snižuje hladinu cholesterolu v krvi.

Vyrobte si toto skvělé koření vlastníma rukama! Samozřejmě bude bez zbytečných přísad, ochucovadel a vždy na dosah ruky.

Pro přípravu porce prášku (polovina poháru) budete potřebovat 3 velké česnekové hlávky.

Česnek rozdělte na stroužky a očistěte je. Nařežte je na plátky stejné tloušťky a poklademe na plech.

Vložte plech do trouby vyhřáté od 100-150 stupňů a nechte tam česnek, dokud nevyschne a nezačne se lámat (2-3 hodiny). Vypněte troubu a nechte ho tam úplně vychladnout.

Nyní si plátky můžete rozdrtit v mlýnku na kávu nebo v hmoždíři. Výsledek bude 10x lepší, než kupovat česnekový prášek z obchodů, bez konzervačních látek a aditiv.

Hotový prášek si můžete smíchat se solí nebo cibulovým práškem (připraveným podle stejného postupu). Přidejte k němu oblíbené bylinky, koření či papriku a vznikne vám koření vlastní výroby!

Co si myslíte?

0 points
Upvote Downvote

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Načítání...

0

Komentáře

Zázrak jménem rakytník. Při těchto obtížích vám určitě pomůže!

Díky tomuto zázraku mi přestaly vypadávat vlasy, zlepšil se mi stav pokožky, paměti a celkově se mi posílila imunita!