in ,

Díky tomuto zázraku mi přestaly vypadávat vlasy, zlepšil se mi stav pokožky, paměti a celkově se mi posílila imunita!


Díky velké popularitě kávy a čaje se stalo, že tento známý nápoj se dostal do pozadí. Ale dnes vám znovu ukážeme kakao i s jeho blahodárnými účinky na zdraví a připomeneme si dny ve školce, kde tento nápoj nemohl chybět.

Pro ty, kteří pravidelně pijí kakao je tu celá řada dobrých zpráv. Kakaový prášek obsahuje totiž velké množství důležitých látek potřebných pro správné fungování organismu. Ale to zdaleka není vše pro co stojí za to si pořídit tento aromatický produkt.

Navzdory malému množství kofeinu se kakao nedoporučuje pít v odpoledních hodinách. Dokáže totiž oživit organismus a má povzbuzující účinky. Kakao obsahuje živiny, které zlepšují paměť, stimulují mozek a normalizuje hladinu cholesterolu v krvi.

Kakao ve větším množství zlepšuje stav vlasů a pokožky. Jedině kakao obsahuje látku kokohil, která stimuluje růst buněk, podporuje hojení ran a zabraňuje vzniku vrásek. To je důvod, proč se kakaový prášek doporučuje přidat i do pleťové masky.

V kakau se nachází také důležitá látka epikatechin, která posiluje imunitu. Ta dokáže zabránit závažným onemocněním jako jsou srdeční infarkt, mrtvice, cukrovka a rakovina.

Kakao obsahuje antioxidanty, hořčík a je doslova vitamínovou bombou. Pro tyto pozitivní vlastnosti se proto doporučuje hlavně pro ženy nad 40 let.

Je všeobecně známo, že i jen pohár kakaa dokáže uspokojit hlad. Tím pádem, může být právě kakao vaším nejlepším společníkem při hubnutí.

Recept na lahodné kakao

Budeme potřebovat:

  • 2 šálky mléka (ideálně mandlového) 
  • 1,5 PL kakaového prášku 
  • 1/2 KL mleté skořice 
  • ¼ KL mletého hřebíčku 
  • špetku soli 
  • med nebo stevie na oslazení

Postup:

Všechny přísady smícháme v hrnci a položíme na plamen. Zahříváme za stálého míchání, dokud se všechny přísady nespojí a nerozpustí. Sejmeme z plamene a ještě teplé podáváme. Dobrou chuť!

Co si myslíte?

0 points
Upvote Downvote

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Načítání...

0

Komentáře

Jak snadno udělat domácí česnekové koření bez chemie? Potřebujete jen 3 hlavičky česneku!

Osvědčený recept na nápoj, díky kterému budete mít ploché břicho už za 4 dny!