in ,

Podle odborníků vám návštěva pláže, změní mysl neskutečně pozitivním způsobem!


Většina z nás ví, že čas strávený venku je pro nás dobrý tak na fyzické, tak mentální úrovni. Nyní však vědci objevili, jaké přínosy má pro naše zdraví čas strávený speciálně na pláži. Nemusí to být jen mořská pláž, stejné účinky má i pláž u jezera či přehrady Určitě znáte ten neskutečný pocit míru a klidu, který zažíváte během pobytu na pláži.

Vědci identifikovali vliv, jaký má na náš mozek kombinace pachu a zvuku vody. Jde o stav, který se v určitém smyslu blíží stavu hypnózy. Ten pocit relaxace, jaký zažíváte na pláži neexistuje pouze ve vaší mysli. Věda říká, že jde o změnu způsobu, jakým váš mozek reaguje na prostředí kolem vás. To ve vás zanechává pocity štěstí, relaxace a obnovy energie. Pojďme se nyní blíže podívat, jak konkrétně vám pobyt na pláži prospívá.

1. Návštěva pláže snižuje stres

Voda je přírodním lékem na stresující faktory života. Obsahuje množství pozitivně Navitas iontů, o nichž je známo, že mají schopnost člověka uklidňovat.

Bez ohledu na to, zda skočíte do vody, abyste si zaplavali nebo si v ní jen omočili prsty, v každém případě zažijete úžasný pocit relaxace. Jde o okamžitý zlepšovač nálady, po kterém by měl každý z nás čas od času sáhnout.

2. Pláž zvyšuje vaši kreativitu

Cítíte se, že vám chybí nápaditost? Poté pro vás máme řešení, které je jak už zřejmě správně tušíte, je právě pláž.

Pobyt v blízkosti vody vám umožní vyčistit si hlavu a přistoupit k problémům z nového, více kreativnějšími úhlu. Podobně jako meditace, pláž ve vás vyvolá pocit klidu, který umožní vypustit z vaší mysli všechny starosti a pomůže vám soustředit se na to, co potřebujete.

3. Návštěva pláže vám pomůže zredukovat pocity deprese

Podobně, jako pláž působí na stres a kreativitu, poskytuje také účinnou úlevu od pocitů deprese.

Hypnotické zvyky vln spolu s kombinací obrazu a pachu vody vás přivedou do stavu podobného meditaci. Vy si tak dokážete vyjasnit mysl a reflektovat svůj život v bezpečném prostředí, pryč od shonu a chaosu každodenního života.

4. Pobyt na pláži změní váš pohled a perspektivu na život

No a tuto perspektivu samozřejmě změní k lepšímu.

Příroda obecně vždy představovala faktor pro zdravý a šťastný život. O pláži to však platí dvojnásob a zvláště co se týče jejího vlivu na naši duši.

Závěr

Co dál? Jednoduše si připravte piknik, přibalte si opalovací krém a vzhůru na pláž! Když ne rovnou na mořskou, zcela postačí i jezero, přehrada, či dokonce řeka nebo potok v blízkosti vašeho domova.

Co si myslíte?

1 point
Upvote Downvote

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Načítání...

0

Komentáře

Nesnášíte komáry? Užívejte tento vitamín a celé léto máte klid!

Vytvořte si doma přírodní antibiotikum které vás zbaví mhoha infekcí!