in ,

Nesnášíte komáry? Užívejte tento vitamín a celé léto máte klid!


Komáři nacházejí své oběti tím, že cítí teplo a oxid uhličitý, které savci vylučují. Těhotné ženy a objemnější lidé jsou někdy oběťmi početnějších útoků, protože vyvíjejí více energie než průměrný člověk. Komáry navádí i jejich čich. “Navzdory tomu, co mi tvrdila moje babička, nemám sladkou krev,” říká doktor Zwiebel, protože komáři podle něj nedokáží rozeznat kvalitu krve.

“Komáry přitahuje náš lidský tělesný pach, a ten je převážně důsledkem bakterií na naší kůži,” dodal doktor. “Flóra a fauna na naší kůži” podle jeho slov voní komárům přitažlivě, a to se zvyšuje u lidí, kteří tráví hodně času venku nebo se hodně potí.

Pokud nechcete po použití repelentu smrdět jako spálené pozůstatky chemické továrny, nebo pokud se obáváte vedlejších účinků pesticidů ve spreji, tak potom užívejte vitamín B1.

Co to je vitamin B1 a jak funguje

Vitamin B1, známý také pod názvem thiamin, je esenciální látka, kterou vaše tělo potřebuje, ale neumí si ji vyrobit samo. Proto mu musí být dodávána ve stravě, případně ve formě doplňcích stravy.

Nachází se hlavně v potravinách jako jsou kvasnice, ovesné vločky, hnědá rýže, chřest, kapusta, játra, či vajíčka. Je nepostradatelný pro správné fungování imunitního systému.

Jde o vitamin rozpustný ve vodě, proto, pokud ho má tělo nadbytek a nespotřebuje celé množství, tak ho vyplaví prostřednictvím moči.

Jak funguje na komáry?

To je na něm nejvíce úžasné. Dokáže totiž změnit vůni vašeho potu tak, že je to komárům nepříjemné. Lidé s vysokou hladinou vitamínu B1 v těle komárům “smrdí” jako kvasnice a odrazuje je to od toho, aby vás kousli.

Na druhé straně, nijak nemění to, jak vás cítí druzí lidé. Proto se vůbec nemusíte obávat, že byste jim smrděli jako nějaký starý zkažený chléb.

Na co myslet při užívání vitamínu B1

Výzkum naznačuje, že konzumace vyšších dávek vitaminu B1 nemá na tělo žádné negativní účinky. Je však dobré vědět, že některá onemocnění natrvalo snižují hladinu tohoto vitaminu v těle.

Jde hlavně o chronický alkoholismus, Crohnovu chorobu, anorexii či žaludeční bajpás. Proto lidé s těmito onemocněními získají z užívání vitamínu B1 kromě odpuzování komárů i zdravotní přínosy.

Kolik vitamínu B1 užívat

Užívejte 50 až 100 mg vitaminu B1. Případně začněte s nižší dávkou, abyste se přesvědčili, že u vás nenastanou žádné nežádoucí účinky a pak postupně dávku zvyšujte.

Během dvou týdnů byste měli zaznamenat snižování kusanců od komárů. Pokud by to náhodou dobře nefungovalo nebo nechcete dlouhodobě užívat zvýšené dávky vitamínu B1, máme pro vás jeden výborný recept na výrobu přírodního repelentu.

Recept na přírodní repelent proti komárům

Ingredience:

  • 15 kapek esenciálního oleje z čajovníku (tea tree oil)
  • 15 kapek esenciálního oleje z levandule
  • 1/2 čajové lžičky vilínu
  • 2 až 2,5 dcl lahvičku s rozprašovačem
  • vychladlou převařenou vodu

Postup:

  1. Smíchejte všechny složky ve vodě a tu pak přelijte do lahvičky s rozprašovačem. 
  2. Před použitím vždy dobře protřepejte, neboť oleje se mohou shromáždit na hladině.

Co si myslíte?

0 points
Upvote Downvote

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Načítání...

0

Komentáře

Jaké banány koupit, aby byly skutečně zralé? Tento obrázek vám velmi poradí!

Podle odborníků vám návštěva pláže, změní mysl neskutečně pozitivním způsobem!