in

SKVĚLÝ!SKVĚLÝ! WOWWOW UŽITEČNÝUŽITEČNÝ ROZTOMILÝROZTOMILÝ

To, co následuje potom, když si přiložíte česnekovou náplast a kůži, je neskutečné!


“Všechno je na něco, česnek je na všechno.” O různých skvělých účincích a využitích cibule jsme vám již psali, nyní se tedy podíváme na česnek. Ne každý je milovníkem tohoto zdravého zázraku.

Česnek

Pokud jím jste, máte vyhráno, pokud ne, měli byste se nad tím co nejdříve zamyslet. Pokud na vás začnou lézt nemoci, zkuste se raději obrnit přírodní lékárnou!

Odkud pochází? To zcela jisté není, ale pravděpodobně ze Sibiře. Už staletí se používal na podporu imunity, vitality, dokonce i síly. Je známý také jako “ruský penicilin”.

Přírodní antibiotikum

Pro někoho zapáchající a nepříjemně štiplavé, pro někoho chutné antibiotikum, které má ale největší sílu v syrovém stavu. Právě ten zápach, mnohým tedy překážející, způsobuje alicin, který česnek obsahuje a který mu vlastně dodává tyto geniální vlastnosti. Alicin česnek v podstatě ani neobsahuje, vzniká jen při “naporušení” struktury. Tedy spolknout celý česnek velký význam mít nebude, nejlepší je ho pokrájet, protlačit či dobře rozžvýkat. Nejenže je to silné antibiotikum, je to silný protivník i proti parazitům, kvasinkám, virům či plísním.

V čem všem vám pomůže?

Během právě probíhajícího chřipkového období je česnek věcí, která vám doma opravdu nesmí chybět. Máte ucpaný nos? Stačí se zhluboka nadechnout pachu česneku, nos se vám uvolní možná lépe než bájné kapky z všudypřítomných reklam, které jsou obvykle navíc ještě i zcela návykové.

Česnek obecně pomáhá při čištění těla, údajně má i protirakovinné a protinádorové účinky.

Pomáhá také při akné – sníží zánět, či dokonce problematická místa úplně vyléčí a hlavně pročistí.

Poradí si i s tuky, krevními sraženinami, nepřítelem cholesterolem či krevním tlakem, … Prokrví i mysl a dokonce pomáhá při snižování hladiny cukru v krvi.

Bradavice či kuří oka. Každý, kdo měl tu čest se s nimi blíže seznámit, ví velmi dobře, jaký je problém se jich zbavit. Přípravky z lékárny jsou nejen příliš agresivní, ale hlavně častokrát neúčinné. Zkuste si bradavice potírat česnekem dokud nezmizí, případně je takto šikovně přelepit na noc.

Jak jíst česnek ?

Jak jsme již zmínili, česnek se má jíst v syrovém stavu, pokud z něj chcete využít všechno dobré. Nedoporučuje se to s konzumací ani přehánět. Dejte si pozor i na starý česnek, který poznáte tak, že už nemá svěží zelenou stonek ve středu. Při vaření sice česnek dodá úžasnou chuť, ale ztratí tak značnou část svých účinků.

Co si myslíte?

0 points
Upvote Downvote

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Načítání...

0

Komentáře

5 milionů na záchranu Amazonského pralesa: Štědrým dárcem je nadace herce Leonarda DiCapria!

Zázračný olej! Stačí 5 minut denně masírovat a všechny nechtěné chloupky zmizí za pár dní a navždy.