in ,

Sestra z vás dokáže udělat lepšího a silnějšího člověka, ikdyž vám někdy leze na nervy. Je to vědecky dokázáno a je to pravdivé!


Pokud máte sestry, pak budete určitě vědět, jaké umí být někdy otravné. Na druhé straně však mohou být nejoblíbenějšími lidmi ve vašem životě.

Sestra

Nyní je sestra vašim smrtelným nepřítelem a o pár vteřin později nejlepší přítelkyní. To platí pro všechny sestry. Není proto divu, jestliže se z našich sester stanou osoby, na které se můžeme spolehnout až do konce našeho života.

Nejedná se o tvrzení, které by vycházelo na dohadech. Nedávné studie prokázaly, že mít sestru s sebou přináší mnoho výhod.

Sestry pomáhají při rozvíjení sociálních dovedností, jakými jsou například komunikace, vyjednávání, vyjadřování emocí, či kompromisů. S nimi se naučíte i věci, které jsou potřebné při soužití s ​​jinými lidmi.

Studie to prokázaly

Studie také naznačují, že konflikt mezi sourozenci mají dlouhou historii v obecném lidském vývoji. Jak se ukázalo, i tyto neshody jsou nápomocné při budoucím řešení konfliktů.

Nabízíme vám několik dalších důvodů na to, proč mají sestry v našich životech tak důležitou roli:

Sestra posiluje vaše duševní zdraví

Nedávná studie ukázala, že mít sestru, může skutečně zlepšit sebevědomí a zdraví její sourozence. Sestry mají tendenci jednat mateřsky vůči svým bratrům či sestrám, bez ohledu na věk.

Takové mateřské zacházení vám dává pocit, že se o vás někdo zajímá, miluje vás a důvěřuje vám. Sestry proto hrají velmi důležitou roli při rozvoji duševního zdraví jejich sourozenců v rodinném prostředí.

Jako děti postupně začnou stárnout, sestry se zpravidla snaží udržovat rodinu po kope, zejména v případě, že jejich rodiče musí hodně pracovat. V tomto směru přispívají k budování úzkých rodinných vazeb a soudržnosti celé rodiny.

Přítomnost sestry z vás udělá soucitnějšími člověka

Tentýž výzkum ukázal, že vaše sestra vám skutečně pomůže stát se lepší, citlivější a soucitnější osobou. Důvodem je, že sestry jsou nositelkami pozitivních společenských kvalit a chování, jakými je soucit, pozornost, laskavost, promyšlenost a upřímnost.

V tomto ohledu mohou existovat případy, kdy mají na sourozence větší vliv než jejich rodiče. Ano, bratři a sestry se hádají, občas i poperou, ale spojení mezi nimi, které předurčuje soucit a náklonnost, zůstává.

Sestra vám pomáhá při řešení konfliktů

Při soužití s ​​vaší sestrou se naučíte hodně o empatii, díky čemuž si s ní dokážete vybudovat hluboký a upřímný vztah.

Vaše sestra vás naučí vidět situaci z jiné perspektivy. Kromě toho získáte zkušenosti na řešení různých potíží a konfliktů.

Budete společenštější

Výzkumy naznačují, že bratři, kteří vyrůstali se sestrami, jednodušší navazují kontakt s jinými ženami jako ti muži, kteří vyrůstali v obklopení jiných mužů. Takový chlap rozumí ženě mnohem lépe a nemá problém přizpůsobit se ani v samotném vztahu s ní.

Nezávislost díky vaší sestře

Ženy vás mohou naučit skutečně bojovat za to, v co věříte, protože i ony jsou naučené čelit různým nástrahám v této patriarchální společnosti.

Teď už určitě rozumíte, proč je sestra nejlepším dárkem, který vám rodiče mohli dát!

Co si myslíte?

0 points
Upvote Downvote

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Načítání...

0

Komentáře

Zázračný olej! Stačí 5 minut denně masírovat a všechny nechtěné chloupky zmizí za pár dní a navždy.