in

Soběstačná rodina: Na běžný život jim stačí jen 50 korun na den. Vše ostatní si umí vypěstovat a dochovat!


Znáte to, když si na konci měsíce přepočítáte vaše výdaje a ani netušíte kde nebo kdy jste utratili tolik peněz . Všechno je to pravděpodobně  jen o správném rozdělení financí a pravidelném sledování výdajů abyste to dokázali korigovat.

O minimální výdaje se snaží a i se jim to daří americká rodina Dervisovcových. Ta vlastní pozemek o rozloze 400 akrů, kde si vytvořili ekologickou farmu, která je živí a ještě si přitom i přivydělávají. Právě tato rodina je mimo jiné důkazem toho, že i bez různých pochybných hnojiv můžete mít opravdu hojnou úrodu.

Tato rodinka se přestěhovala do Pasadeny v polovině 80. let. Měli k dispozici 800 akrů čistého pozemku, na kterém stál starý dům s hospodářskou budovou. Proto se rozhodli část pozemku využít na skutečnou domácí farmu a pěstování zeleniny.

“Mnohým se zdá, že žijeme na kouzelném místě. Ale v době našeho příjezdu byla půda ve strašném stavu. Až o 20 let později jsme dokázali dosáhnout současné úrody, “ vyjádřil se Jules Dervis.

Dnes je tato městská farma v Kalifornii o rozloze 400 m2 jednou z největších domácích farem v zemi, kde se vypěstuje více než 3 tuny plodin. Ročně tedy vydělají přibližně 400 000 korun. Vypěstovaná úroda pokryje 90% jejich potřeb. Tím se denní náklady na jednu osobu v rodině snižují na 50 korun.

Na farmě pěstují přibližně 400 odrůd zeleniny, ovoce a vzácných jedlých květů. Kromě plodin tam mají i zvířata jako jsou kuřata, kachny, kozy a včely. Mimo jiné pan Dervis ze strachu z environmentálních změn nainstaloval na střechu domu solární panely. Co se týče vozidla, rodina využívá auto, které je poháněno na biopaliva.

Jediným negativem a problém této rodiny je problém se suchem. Zavlažují tedy tradičním způsobem, a to hliněnými hrnci.

Co si myslíte?

1 point
Upvote Downvote

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Načítání...

0

Komentáře

Angelika, krásná herečka, která ztvárnila lamačku mužských srdcí. Jak vypadá slavná, 80. letá herečka dnes?

Neuvěřitelný talent: Vizážista mění nevěsty v jejich svatební den na královny krásy!