in

SKVĚLÝ!SKVĚLÝ! WOWWOW UŽITEČNÝUŽITEČNÝ VTIPNÝVTIPNÝ ROZTOMILÝROZTOMILÝ

Jestliže v obchodě něco rozbijete udělejte TOHLE. Všichni lidé co chodí do obchodů by to měli znát!


Znáte to, všichni rádi chodíme do supermarketů ať už pro kosmetiku či nádobí nebo potraviny. Chodíme s nákupním košíkem mezi úzkymi uličkami a stačí nešikovnost nebo blbá náhoda a už máme před sebou rozbité zboží, které ani nepotřebujeme.

Co vás napadne v prvním okamžiku

První co vás napadne je běžet na pokladnu a zaplatit škodu, kterou jste způsobili. My vám ale ukážeme co dělat v takovéto situaci a zachovat si chladnou hlavu.

Měli byste si zapamatovat: “Člověk, který způsobí škodu, bude osvobozen, jestliže prokáže, že škoda nebyla způsobena jeho zaviněním.”

Co vám ovšem může pomoct

Jestliže nejsou zabezbečené regály ochranou lištou a vy nechtíc rozbijete s nákupním vozíkem nějaké zboží, není to vaše vina, ale obchodníkova. Pokud se jedná o křehké nebo skleněné výrobky tak ty by měli být řádně zajištěny a stabilně umístěny.

V této sféře obchodu platí zákonem stanovená pravidla a vše by mělo být umístěno tak, aby to bylo pohodlné pro zákazníky a nevznikaly právě tyto komplikace. Mezi regály by měla být vzdálenost ne méně než 1,4m.

1,4m do rozlohy 100m2 
1,6m na rozlohu od 100 do 150m2 
2m při rozloze od 150 do 400m2 
2,5m na ploše 400m2

Co když po vás i tak chtějí odškodnění

Pokud se vám nepoštěstí a podaří se vám něco v obchodě rozbít , může se dokonce objevit ochranka, která se bude chovat nepříjemně, může se stát ,že vám bude vyhrožovat nebo vás začne prohledávat. Takové činy jsou však proti zákonu a jde o zneužití moci.

Zapamatujte si, že za poničené zboží musíte zaplatit jen tehdy, když bude vaše vina prokázána. V opačném případě se nemáte čeho obávat.

Pokud se i vám stane taková nepříjemná nehoda zkuste si vše důkladně zapsat, jak se to opravdu stalo. Podle video záznamu se pak prokáže vaše nevina. Dokonce můžete zmínit že podlaha klouzala a prostory mezi uličkami byly velmi těsné.

Závěr

Orgány na ochranu práv spotřebitelů vám mohou dokázat, že jste skutečně za nic nemohli a nemáte jakékoliv právo škodu uhradit, na tento orgán se můžete obrátit v případě, že podmínky na vzdálenost a zabezpečení zboží v obchodě nebyly dodrženy a i přesto po vás chtějí odškodnění.

Co si myslíte?

-2 points
Upvote Downvote

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Načítání...

0

Komentáře

7-denní dieta, která se stává po celém světě velmi populární. Může ji podstoupit opravdu každý, vyzkoušte jí i vy!

Zkuste dát vajíčka do nádobky na led a vložte je do mrazáku. Už se bez tohoto procesu neobejdete, výsledek je úžasný!