in

3 psychologické obrázky, které odhalí, co skrývá vaše podvědomí. Pozorně si je prohlédněte!


Psychologové vymysleli mnoho testů. Jeden z nejzajímavějších je tzv. Roršahov test, který je založen na inkoustových kaňkách.

Speciální obrazce tohoto psychologického testu stimulují mysl a následně v ní vyvolávají svobodné asociace. Je zajímavé, že na stejném principu fungují i ​​sny. Na základě představ, vytvořených v hlavě, dokáží psychologové říci o lidech zajímavé věci.

Aby vám test zabral jen pár minut, vybrali jsme jen 3 obrázky s kaňkami. Pozorně se podívejte na první obrázek. Nachvíli se zaměřte očima na tyto kaňky a postupujte na druhý obrázek: 

Nyní druhý obrázek:

A konečně zkuste analyzovat poslední obrázek: 

Pokud jste každý z nich dokázal vnímat uceleně, znamená to, že dokážete velmi rychle a jednoduše objevit skrytý význam věcí, rychle najít správné řešení a nezastavíte se dlouho při jedné věci. Jsou to vlastnosti silné osobnosti.

Pokud jste se na každém obraze zaměřili na konkrétní detail, máte analytické myšlení. Vždy jste pozorní, ale někdy až úzkostliví. Raději si všechno dvakrát promyslíte a až potom jednáte.  

Pokud jste si na každém obrázku v mysli dokreslili detaily, signalizuje to vysokou úroveň odporu. Často jdete proti názorům druhých a pokoušíte se vše udělat vlastním způsobem, i když to není vždy ten nejsprávnější.

Pokud jste si hned všimli barvy, jste velmi emocionální osoba. Jakýkoliv neúspěch vám může ublížit a vykolejit vás. Měli byste se naučit myslet volněji.

Pokud první věc, kterou jste zaregistrovali, byl tvar obrazu, pak jste jedním z těch, u kterých střízlivý výpočet vždy převládá nad smysly. Kromě toho ho používáte k potlačení vašich pocitů a emocí. Lidé vás vidí jako dost uzavřeného a dokonce chladného člověka.

Pokud jste měli chvíli pocit, že obraz je v pohybu, pak máte tendenci rychle zpracovávat informace a rychle měnit svůj názor. Jste nestálý a často spěcháte. Možná byste se měli zkusit zaměřit na jednu věc.

Roršahov test se objevil asi před 100 lety , kdy odborníci začali důkladněji analyzovat myšlení schizofreniků. Zajímavé je, že test byl vytvořen na základě dětské hry, která byla v té době populární.

Co si myslíte?

0 points
Upvote Downvote

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Načítání...

0

Komentáře

Připravte si tento nápoj při prvotních příznacích rýmy nebo nachlazení. Postaví vás na nohy raz dva!

Vědci určili ideální věk pro porod dítěte. Budoucí maminky budete překvapené!