in ,

Naučíme vás, jak si správně vypěstovat chutné a šťavnaté okurky na zahrádce. Ty z obchodu už nekoupíte!







Lidé začali jíst okurky před 6 tisíci lety v subtropických oblastech Indie a Číny. Později byly přivezeny do Evropy, přičemž si mnozí cestující ze západní Evropy mysleli, že Slované tuto zázračnou zeleninu neobjevily. Byly však na omylu, protože je pěstovali všude a dokonce ve velkém množství.

Okurka dnes zaujímá zvláštní místo v naší kuchyni. Není to až tak překvapivé, protože bez okurek si nedokážeme představit letní sezónu. Dnes jsme se rozhodli prozradit vám, jak si můžete jednoduše a snadno vypěstovat okurky u vás na zahrádce

Pěstování okurek na otevřeném poli:

Mnozí z nás sázejí  okurky do půdy s rašelinou a to oni zbožňují. Existuje však i jiný zajímavý způsob – používat při výsadbě kopřivu a jitrocel. Stačí, pokud během výsadby do každé jamky přidáte trochu směsi těchto dvou rostlin a okurky se budou cítit skvěle.

Kopřiva obsahuje mnoho makro a mikroživin, které vytvářejí příznivé prostředí pro růst okurek. Pokud jde o jitrocel, ten je zas bohatý na draslík, který pomáhá při plození a okurky jsou díky němu chutnější. Oba druhy rostlin by měly být nasekané. Rozdrcená kopřiva a jitrocel se v zemi následně začnou přehřívat, čímž uvolňují teplo a užitečné látky.

Takové hnojivo je přírodní a bez chemie, což znamená, že je šetrné k životnímu prostředí. Je dokonce lepší než hnůj, protože i zvířata jsou často krmena různými nebezpečnými přísadami.

Jamky byste měli důsledně polít a zalít trochou půdy. Po tomto je důležité, abyste rostlinky zalily teplou vodou, aby se tak všechny vzniklé bubliny vyplnili zeminou.

Už vám jen zbývá posypat okurky vrstvou sena – tzv. mulčování. To udrží vlhkost v půdě. Také se díky mulčování množí červy a jiné mikroorganismy, užitečné pro rostliny. Existují i další rady, jak správně pěstovat okurky.


Okurky milují teplo:

Okurky byste měli vysazovat, když jste si už jistí, že mráz nepřijde a venku je příjemných 14 ° C. Ve studené půdě okurky prostě nepřežijí. Je třeba si uvědomit, že optimální teplota pro zeleninu by neměla překročit +28 ° C. Optimální hustota je 5-7 keřů na metr čtvereční, protože rostliny potřebují větrání a sluneční světlo.

Okurky milují dobré zásobování:

Před výsadbou okurek by jejich půda měla být předem dobře pohnojená. Můžete použít kuřecí hnůj, speciální hnojiva nebo výše uvedenou kopřivu a jitrocel.


Okurky milují dostatečnou vlhkost:

Kořenový systém okurek potřebuje hodně vlhkosti. V opačném případě rostlina začíná tmavnout, její růst se zpomaluje, listy začínají být světle zelené a v plodech se tvoří hořkost.

Pěstovat okurky doma je náročný proces. No když si jednou v pěkné ráno budete pochrupkávat na vašich vlastních vypěstovaných okurkách, uvědomíte si, že to za to stálo.


Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Načítání...

0

Napsáno od Expertka

Redakce magazínu Expertka


Tento přírodní nápoj nastartuje vaši štítnou žlázu a díky němu dokážete hubnout mnohem rychleji!

Položte před dům misku s vodou během horkých dnů. Je to důležitější víc, než si myslíte!