Přinášíme vám 9 velmi vážných důvodů, proč děti mladší 12 let nemají používat mobilní telefony, tablety a počítače!
Podle Kanadské pediatrické společnosti a Americké pediatrické akademie by měly mít děti omezený přístup k kapesním zařízením. Přesněji, děti mladší 2 roky by je nikdy neměli používat, 3-5 let by jim mělo být povoleno je používat jednu hodinu denně, zatímco ti ve věku 6-18 let mají pouze 2 hodiny.
Děti však používají technologie 4-5 krát více než běžné, což vede k vážným vývojovým následkům:
Růst mozku
Mozek dětí roste velmi rychle a pokud není správně stimulován z důvodu nadměrného vystavení technologiím, jako je televize, mobilní telefony nebo internet, může to mít za následek nedostatek pozornosti, kognitivní zpoždění, zhoršené učení a nevyvine schopnost samoregulovať,
Vývojové důsledky
Děti mladší 12 let by měly mít zakázáno používat ruční technologie. Používání technologií má negativní vliv na gramotnost a akademický úspěch dětí a výsledkem je opožděný vývoj.
Obezita
Jedno ze čtyř dětí v Kanadě a USA jsou obézní. 30% z nich má cukrovku, což vede k vyšším rizikům srdečního infarktu a kratší délce života. Je to výsledek přílišného použití ruční technologie.
Žádný spánek
75% dětí používá technologii před spánkem a ti, kteří ve věku 9 a 10 let, spí mnohem méně kvůli tomu, co ovlivňuje jejich známky.
Duševní porucha
Nadměrné používání technologie může vést k problematickému chování, bipolární poruše, úzkosti, nedostatku pozornosti a depresi dětí.
Agresivita
Násilí v médiích bylo v USA kategorizovány jako riziko veřejného zdraví. Veřejné média, které velmi často vysílají fyzický a sexuální obsah, a násilné videohry, ve kterých jsou vyobrazeny vraždy a mučení, jsou hlavním důvodem agrese dětí.
Demence
Vysokorychlostní média ovlivňují mozek dítěte a mají za následek sníženou koncentraci, nedostatek pozornosti a vliv na jeho schopnost učit se.
Technologická závislost
Rodiče, kteří nadměrně využívají technologii, se oddělí od svých dětí a kvůli tomu, že děti přitahují technologickou závislost, což vede k závislostem od technologií.
Záření
Světová zdravotnická organizace klasifikuje mobilní telefony jako možné karcinogeny – riziko kategorie 2B. Na základě nového výzkumu Dr. Anthony Miller z University of Toronto School of Public Health doporučil, aby se tyto údaje reklasifikací jako 2A-možný karcinogen.
Nezapomeňte článek sdílet i s vašimi přáteli na facebooku! A podělte se s vašemi zkušenostmi do komentářů.
Komentáře
Načítání...