Nora Fridrichová v šoku: Konec 168 hodin přišel jako blesk z čistého nebe
Oblíbený publicistický pořad 168 hodin, který po dlouhých 18 let moderovala Nora Fridrichová, náhle končí. Zpráva o ukončení pořadu zasáhla moderátorku jako rána z čistého nebe, když se ji dozvěděla teprve ve středu 24. července. „Je mi moc líto, že 168 hodin končí, dozvěděla jsem se to včera a nečekala jsem to,“ vyjádřila své překvapení a smutek Fridrichová na sociálních sítích.
Česká televize (ČT) oznámila, že důvodem k ukončení pořadu bylo nejen „dění z posledních dnů“, které poškodilo reputaci pořadu i televize, ale také dlouhodobé odklonění od původního formátu. Generální ředitel ČT Jan Souček zmínil „tlaky“, kterým pořad čelil, avšak blíže je nespecifikoval.
Kauza Wollner a zákulisní tlaky?
Média spekulují, že jedním z důvodů ukončení pořadu mohla být i nedávná kontroverze spojená s investigativním novinářem Markem Wollnerem. Fridrichová v minulosti svědčila proti Wollnerovi v souvislosti s obviněními z obtěžování a bossingu, nicméně obvinění nebyla prokázána. Následně unikly do médií části jejich soukromé komunikace.
Fridrichová však odmítla, že by uvnitř redakce existovaly jakékoli spory, a vyjádřila vděčnost za možnost pracovat na pořadu 168 hodin po celých 18 let. Zdůraznila také, že pořad se pravidelně umisťoval v TOP 10 nejsledovanějších publicistických pořadů ČT a těšil se velké divácké přízni.
Co bude dál?
Přestože pořad 168 hodin končí, Nora Fridrichová i další členové redakce v České televizi zůstávají. Vedení ČT plánuje využít jejich zkušenosti v jiných publicistických formátech. Sama Fridrichová dostane nabídku podílet se na nových projektech.
Ukončení 168 hodin vyvolává otázky ohledně budoucnosti investigativní žurnalistiky v České televizi a možného vlivu vnějších tlaků na její nezávislost. Diváci se nyní ptají, zda nové formáty dokáží nahradit oblíbený pořad a zda si zachovají jeho kritický a nezávislý přístup k tématům.
Komentáře
Načítání...