in

Neuvěřitelný obrat českého hokejového týmu. Švédi si odvezli výprask a jdeme do finále!

V semifinálovém zápase mistrovství světa v hokeji se český národní tým postaral o neuvěřitelný obrat proti Švédsku, které bylo považováno za nejlepší tým turnaje. V dramatickém utkání, které se konalo v pražské O2 areně, Češi zvítězili 7:3 a zajistili si postup do finále.

Zápas začal v rychlém tempu, když byl hned po pár sekundách vyloučen Adrian Kempe za podražení. Švédové se ujali vedení ve čtvrté minutě díky brance Marcuse Johanssona, ale Češi rychle odpověděli gólem Dominika Kubalíka, který asistoval Martin Nečas. Johansson následně přidal svůj druhý gól, ale David Kämpf srovnal skóre na 2:2 před koncem první třetiny.

Druhá třetina přinesla další gólové příležitosti. Češi se dostali do vedení góly Ondřeje Kašeho, Martina Nečase a Dominika Kubalíka, což vedlo k výměně švédského brankáře. Filip Gustavsson byl nahrazen Samuelem Erssonem. Během této třetiny se také nešťastně zranil Jakub Krejčík, který byl zasažen pukem do obličeje a musel odejít do šatny, ale vrátil se na led s košíkem na helmě.

Trenér Rulík neskrýval pocity štěstí.
Zdroj: Twitter

Mohlo by vás zajímat: Voráček v komentátorském křesle září: Podívejte se na nejlepší hlášky ze šampionátu

Ve třetí třetině přidali Češi další dva góly Lukáše Sedláka, což upevnilo jejich vedení. Švédové, kteří byli favority před tímto zápasem, nedokázali už žádným způsobem zvrátit průběh utkání a museli se smířit s porážkou.

Český tým se tak po senzačním vítězství nad dosud neporaženým lídrem šampionátu těší na finálový zápas, kde bude bojovat o zlato.

• Blýská se u Babiše a Moniky na lepší časy?
    Expremiér Andrej Babiš (69) a jeho manželka Monika (49), kteří letos oznámili svůj rozchod po třiceti letech manželství, se začali na veřejnosti objevovat stále častěji. Nedávno se společně zúčastnili několika významných akcí, jako je inaugurace slovenského prezidenta Petera Pellegriniho v Bratislavě, rodinná oslava narozenin jejich dcery Vivien, a také oslava na marocké ambasádě v Praze. […] Více
  • Český pár Tomáš Macháč a Kateřina Siniaková slaví zlatou medaili v mixu na olympiádě
    V Paříži se odehrála skutečná sportovní pohádka, když český pár Tomáš Macháč a Kateřina Siniaková získali zlatou medaili ve smíšené čtyřhře na olympijských hrách. V napínavém a dramatickém finále porazili čínský pár Čang Č‘-čen a Wang Sin-jü s výsledkem 6:2, 5:7, 10:8. Dramatický zápas a emotivní vítězství Finálový zápas byl napínavý až do posledního okamžiku, […] Více

Zdroj: Extra.cz