in

8 bizarních domácích léků našich prarodičů, které skutečně fungují!


Pamatujete se na ty různé bizarní domácí léky, které vaše babička používala, když jste byli ještě malé dítě? Pokud ne, tak v našem dnešním článku vám pár z nich připomeneme. Přesto, že jde o lidové recepty, nejednou fungují překvapivě lépe než moderní léky z lékárny.

1) Brambor proti kousancům od pavouků nebo jiným hmyzem

Uznáváme, že to zní divně, ale brambory na štípnutí účinkují opravdu výborně! Vezměte brambor, omyjte ho a nožem z něj odkrojte malý plátek. Poté pomocí lékařské pásky ho přilepte na poštípané místo.

Každých 12 hodin pak plátek bramboru vyměňte za čerstvý. Po pár dnech, pokud jde o vážnější štípance, by se měly zcela zahojit. Při lehčích to bude mnohem dříve.

2) Česnek na bolesti zubů

V roce 1740 zakladatel metodické církve John Wesley napsal knihu léčivých receptů. V ní uvedl, že vložení stroužku česneku do ucha pomáhá zmírnit bolesti zubů. Stroužek však musí být celý a neporušený, přímá šťáva by totiž mohla ucho a pokožku podráždit.

Další možností je potírat překrojeným stroužkem přímo bolavý zub 7 až 10 minut. Sníží se tím bolest i zánět. Buďte však opatrní, na začátek raději potírejte jen pár vteřin a když česnek nevyvolá podráždění, pak čas potírání prodlužujte.

3) Pomerančová kůra na rýmu a nachlazení

Mnohé nosní spreje se dnes vyrábějí s pomerančovou vůní. To však není jen kvůli aroma.

Podle stránky Mental Floss, vymačkaná pomerančová kůra (nebo odříznutý kousek nožem) a její následné zastrčení do nosu bylo běžnou praxí v 18. století při rýmě a nachlazení.

4) Vodka na zápach nohou

Dává to smysl – alkohol usmrcuje bakterie, které vytvářejí z potu zápach. Proto alkohol by měl být schopen odstranit zápach nohou, když se na ně aplikuje.

Doporučuje se namočit kousek látky do vodky a otřít si s ním nohy. Pokud nemáte vodku, můžete použít jakýkoliv jiný alkohol (nad 40%), případně masážní alkohol.

5) Tužka na bolesti hlavy

Některé zdroje uvádějí, že bolesti hlavy jsou často způsobeny sevřením svalů sáňky.

Pro zmírnění bolesti hlavy vložte tužku mezi zuby a nechte žvýkací svaly uvolněné. Budete překvapeni, jak rychle vaše bolest hlavy ustoupí.

6) Jogurt na špatný dech

Míváte ráno po probuzení špatný dech? Tak začněte jíst jogurt.

Jak to funguje? Dobré bakterie v jogurtu dokáží nahradit a vytěsnit špatné bakterie, které jsou zodpovědné za vznik nepříjemného zápachu.

7) Lékořice na mozoly

Lékořice dokáže zjemňovat otlaky a mozoly.

Smíchejte lékořici v prášku a 1/2 čajové lžičky oleje nebo kosmetického krému a potřete si touto směsí mozoly či otlaky.

8) Olivový olej na kinetózu (mořskou nemoc, nevolnosti z houpání)

Když se chystáte na delší cestu autem nebo lodí, pomocí olivového oleje dokážete zmírnit nemoc z houpání.

Jednoduše si do úst vložte lžičku oleje, chvíli ho ponechte na jazyku a pak polkněte. Jak to funguje? Při kinetóze se obvykle tvoří v ústech nadměrné množství slin. Olivový olej obsahuje taniny, které pomáhají ústa vysušit a také potlačují nevolnosti.

Co si myslíte?

0 points
Upvote Downvote

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Načítání...

0

Komentáře

10 důvodů, proč pít každé ráno vodu s kurkumou!

Když máte znaménko krásy na některém z těchto 7 míst, měli byste být opatrní! Mohou totiž o vás hodně prozradit!